Mesafeli Satış Sözleşmesi
Buradasınız: Anasayfa / Mesafeli Satış Sözleşmesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi

1- Taraflar

1.1: Bu sözleşme, hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan phptema   ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi / kurum (Müşteri olarak anılacaktır.) arasında intomedya'ne ait olan www.intomedya.com  internet adreslerinde faaliyet gösteren Internet sitesinin (Site olarak anılacaktır.) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar işbu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2.1: İşbu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde , siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığındaphptema'ya ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar

3.1: phptema, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile phptema  ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler phptema  tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve onaylamaların ardından phptema müşteri ile iletişime geçerek siparişteki varyasyonlara veya paketlere göre teslimat veya kurulumu yapacaktır.İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde intomedya tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, Hosting veya Yazılımlardan faydalanırken intomedya tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmayı oluşturabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

3.7: phptema, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, E-Mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. 

3.8: phptema, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş yazılım işlemlerini yürütecektir.

4- Süre

4.1: İşbu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin Internet ortamından intomedya firmasına iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu gibidir. Yazılımlar için ücretsiz destek hizmeti 6 aydır. Bu ücretsiz destek hizmeti yazılımdan kaynaklanan sorunların giderilmisi içindir. Müşterinin teknik destek süresinin sona ermesinin ardından destek paketi satın alması ile birlikte destek süresi artırılacaktır

5- Ücret

5.1: İşbu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: intomedya önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri işbu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: phptema  müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.4: Yazılımlarda ve diğer dijital ürünlerde - paketlerde, ürün müşteriye ulaştığı andan itibaren geri ödeme ve iade yapılmaz.

5.5: Dosyalara erişim hakkı olunamayan yazılım satışlarında da kurulum yapıldıktan itibaren geri iade ve ödeme yapılmaz.

6- Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, havale/eft ödemelerinin yapılmaması  veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı phptema, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, E-Mail, Web, FTP hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına borçlu olduğu hizmetin/paketin ödemesini yapana kadar sahip olduğu hizmet erişimlerinin askıya alınması durumu phptema tarafından saklı tutulur.

6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %15 ‘dir . %15 ‘ limitini geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından kapatılır ve askıya alınır.

6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Okuma ve Yazma izninden ve benzeri gibi izinlerden kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir!

7- Fesih

Müşteri işbu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada işbu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, intomedya hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Müşteri phptema firmasını Forum, blog vb. sitelerinde firmayı karalama amaçlı yazdığı konulardan sorumlu tutulup hakkında yasal işlem başlatılmasını ve yedeklerini verilmemek üzere sistemden silineceğini, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İşbu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: intomedya sözleşme süresi içinde müşteriye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstre’ si gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru ve kullanım tarihini takip eden günlerde, phptema ilk 2 günlük süre içerisinde hesabı askıya alarak, kullanıcıya bildirir. Ödenmeyen faturalarda, fatura takibine müteakiben ek 1 günlük süre sonunda ilgili hizmet fes edilir. Müşteri hizmet aldığı ilk günden itibaren temerrüde düşülmesi halinde hesap askıya alınması ve hesap kapatılmasını  beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.2: Müşteri, işbu sözleşmeden doğan her tür alacak için intomedya ’ nın dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50’si kadar cezai şart, %10’u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Geri İade Koşulları

10.1: phptema  sayfasından satın aldığınız yazılım müşterinin üzerine lisans yapıldığı ve dosya paylaşımı şeklinde işlem yapıldığı için geri iade hakkına sahip değildir.

11- Lisans Değişimi

11.1: Tek alan adına lisanslı satılan yazılımlarımızın lisans değişimi cüzzi bir ücret karşılığında tek sefer (1 kez) olmak üzere müşterinin lisans değişim ücretini ödemesi ile gerçekleştirilir. Lisans değişimi, lisans anahtarı ve domain adı değişimini kapsar. Değişimi yapılan alan adına kayıtlı yazılımın önceki alan adında calısması durdurulur ve yeni lisanslanan alan adında çalışması aktifleştirilir. Lisans değişimi için alınacak değişim ücreti değişkenlik gösterebilir ve değişim ücreti hakları phptema'ya aittir. Müşteri değişimin yapılmasını talep ettiği zaman değişim ücretini öğrenebilir.

12- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

12.1: İşbu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin Internet ortamında intomedya ’ ne gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). phptema   gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

12.2: İşbu anlaşma 11 madde ve 35 Alt başlıktan müteşekkil olup, taraflarca tamamen okunup tüm hükümleri kabul edilmiştir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın